Wrocław  Icoone, Endermologia Facebook Wrocław  Icoone, Endermologia Instagram

Masaże Wrocław

Masaż idealny pomysł na prezent

Wykonujemy masaże równoległe!

Zadzwoń i umów się na wizytę: +48 721098772

Salon mieści się we Wrocławiu, Al. Armii Krajowej 8

masaż dla dwojga

W naszym Wrocławskim salonie wykonujemy masaż leczniczy i masaż relaksacyjny, zabiegi i rytuały gorącymi kamieniami, czy masłem Shea. Aby przyspieszyć dobroczynne działanie masażu, po terapii możemy dodatkowo się wspomóc metodą kinesiotaping-u (plastry przyklejone na różnych częściach ciała często widziane u zawodowych sportowców).

Masaż Leczniczy/ klasyczny

Jest to metoda terapeutyczna, której celem jest poprawa stanu psychofizycznego i uporanie się z różnego rodzaju bólami. Masaż ten przynosi wiele pozytywnych skutków dla organizmu, min.: obniża napięcie mięśniowe, działa przeciwbólowo, rozluźniająco, przyspiesza regenerację mięśni, poprawia ich jędrność i elastyczność, poprawia krążenie, zmniejsza przykurcze, niedowłady, poprawia ruchomość w stawach, odżywia tkanki, zapobiega zanikom mięśniowym, a także przyspiesza przemianę materii. Masaż leczniczy wykonywany jest bezpośrednio na ciele z użyciem środka ułatwiającego masaż tj. oliwka, krem do masażu, talku lub maści leczniczej. Jest to metoda polegająca na oddziaływaniu terapeutycznym na tkanki miękkie, w którym wykorzystuje się specjalistyczne techniki takie jak głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, wibracja. Masaż klasyczny wykonywać można również profilaktycznie poprzez działanie rozgrzewające lub rozluźniające. Przynosi wówczas ulgę spiętym i obolałym mięśniom. Masaż klasyczny może być wykonany w formie zabiegu całościowego lub częściowego, najczęściej wybierane partie to masaż pleców i karku.
Wpływ masażu na skórę:
– usuwa obumarłe komórki naskórka
– rozszerzenie naczyń krwionośnych
– lepsze odżywienie skóry
– przyśpieszenie wydalania produktów przemiany materii
Wpływ masażu na mięśnie:
– pobudzenie włókien mięśniowych
– zapobiega zanikom mięśniowym
– zaopatrzenie mięśni w tlen i substancje odżywcze
Wpływ masażu na stawy i aparat więzadłowy:
– zwiększona ruchomość i ukrwienie stawu
– zmniejsza ryzyko kontuzji
– lepsza wytrzymałość oraz elastyczność więzadeł
Wpływ masażu na układ krwionośny i limfatyczny:
– rozszerzenie naczyń krwionośnych
– ułatwiony odpływ krwi żylnej
-przeciwdziała obrzękom

Masaż relaksacyjny

Jest to naturalna metoda na rozładowanie stresu. Jest to najdelikatniejszy rodzaj masażu, gdzie wolne tempo oraz delikatny dotyk ma działanie uspokajające, wprowadzając w stan relaksu. Masaż relaksacyjny ma działanie pobudzające mięśnie i układ krążenia, likwiduje napięcie psychiczne oraz fizyczne, zapewnia rozluźnienie, regeneracje oraz odprężenie. Masaż relaksacyjny szczególnie przydatny jest po długotrwałym wysiłku fizycznym jak i psychicznym. Po masażu czujemy się odprężeni. Do olejku bazowego dodawane jest po kilka kropli olejków eterycznych, które oprócz wspaniałego aromatu mają także drogocenny wpływ na skórę i organizm
Działanie masażu relaksacyjnego:
– zmniejszenie napięcia mięśniowo- nerwowego oraz psychicznego, które spowodowane może być stresem, pracą
– likwidacja skutków stresu
– rozluźnienie napiętych mięśni
– poprawa krążenia, a także ciśnienia krwi

MASAŻ TKANEK GŁĘBOKICH

to terapia działająca na warstwach i piętrach tkanek, które nie są opracowywane podczas masażu klasycznego bądź masażu sportowego. Za pomocą masażu głębokiego można wpłynąć na stan napięcia mięśniowego i powięziowego (błona otaczająca mięśnie) oraz można korygować wady i leczyć dysfunkcje narządu ruchu. Masaż tkanek głębokich wykonuje się powoli, aby mięśnie miały czas na odpowiedź fizjologiczna i przystosowanie się do nowych warunków. Pożądane efekty zabiegu można zobaczyć już po pierwszym zabiegu.
Wskazania do masażu tkanek głębokich:
-przewlekły ból mięśniowy
-zmniejszona ruchomość stawów
-przykurcz ścięgien i mięśni
-zapalenie rozścięgna podeszwowego
-rwa kulszowa
-łokieć tenisisty, golfisty
-zespół bólowy kręgosłupa
-rwa barkowa
-napięciowe bóle głowy
-wady postawy
Bardzo szczegółowe informacje o technice w zakładce: nasze usługi/ fizjoterapia.

Zabieg na ciało gorącym masłem shea

Zabieg na ciało intensywnie regenerujący- o apetycznym zapachu soczystych winogron. Zabieg idealny dla skóry suchej, potrzebującej wzmocnienia i regeneracji. Formuła preparatu została skomponowana na bazie maseł Shea i kakaowego oraz olejku winogronowego, które odbudowują barierę hydrolipidową skóry zapobiegającą utracie wody. Zabieg Argan Shine- zabieg do skóry suchej i wrażliwej. Zawiera regenerujący olej arganowy , lekki i odżywczy olej bawełniany oraz naprawcze i wzmacniające skórę masło Shea. Ekstrakt z zielonej herbaty łagodzi podrażnienia , działa anty oksydacyjnie i przeciw starzeniowo, uspokajająco.

Zabieg gorącymi kamieniami

masaz_kamieniami

Zabieg gorącymi kamieniami był znany już w starożytności. Naukowcy twierdzą, że zabieg gorącymi kamieniami jest starsza niż akupunktura. Zabieg kamieniami opiera się na teorii przepływu energii przez organizm. W naszym ciele znajdują się ośrodki energii, zwane w jodze czakrami. Dawni lekarze chińscy i hinduscy opracowali szczegółowe mapy punktów energetycznych. Zabieg gorącymi kamieniami pozwala na lepszy przepływ energii przez zmęczony lub chory organizm. Specjalne kamienie pobudzają także krążenie krwi i limfy w organizmie.
Zabieg gorącymi kamieniami przeznaczony jest przede wszystkim dla osób przemęczonych, gdyż zabieg rozluźnia napięte mięśnie i stawy. Osoby potrzebujące głębokiego relaksu i odprężenia całego ciała szczególnie korzystają na terapii kamieniami, ponieważ rytuał neutralizuje negatywną energię. Dzięki temu już w trakcie zabiegu człowiek odzyskuje dobre samopoczucie i równowagę psychiczną.
Co więcej, zabieg pozytywnie wpływa na cały układ krwionośny i limfatyczny, gdyż ułatwia dopływ krwi oraz zmniejsza jej opór w tętnicach ułatwiając tym samym pracę serca.
Połączenie gorących kamieni bazaltowych z profesjonalnymi technikami mają pozytywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu człowieka, pozostawiając ciało głęboko zrelaksowane i odprężone, pomaga także w walce z cellulitem oraz ułatwia oddychanie skóry dzięki usuwaniu z niej szkodliwych toksyn.
Dobroczynne działanie na:
Skórę
-ułatwia oddychanie skórne
-poprawia odżywianie skóry
-przyspiesza obieg krwi i limfy w naczyniach skórnych
-poprawia jej elastyczność i jędrność, a co za tym idzie wygląd
-wspomaga redukcję cellulitu
Tkankę mięśniową
-zwiększa zdolność mięśni do pracy
-poprawia napięcie i elastyczność mięśni
-regeneruje po długotrwałym wysiłku fizycznym
Układ krwionośny i limfatyczny
-poprawia pracę układu krwionośnego i limfatycznego (gimnastyka naczyń)
-ułatwia odpływ krwi żylnej
-zmniejsza opór krwi w tętnicach
-ułatwia pracę serca
Układ nerwowy
-działa uspokajająco i relaksująco łagodzi objawy stresu
-Dodatkowo odpowiedni nastrój,
zastosowanie olejków eterycznych oraz odpowiednio dobrana muzyka wpływa kojąco na pacjenta, hamując działanie układu limbicznego zmniejszającego ogólne napięcie nerwowe. Obszerność oraz siła bodźca wpływają na wytworzenie dużej ilości enkefalin w centralnym układzie nerwowym. „Energia cieplna stanowi najsilniejszy przeciwbólowy i przeciwzapalny doraźny środek, a równocześnie najpotężniejszy dla wszystkich czynności ustroju, jakimi dysponuje fizykoterapia.”

Efekty zabiegu:
-uspokojenie układu nerwowego
-łagodzenie objawów stresu i wyczerpania psychofizycznego
-głębokie przegrzanie organizmu
-poprawa napięcia i elastyczności mięśni
-zniwelowanie nadmiernego napięcia mięśniowego
-regeneracja po długotrwałym wysiłku
-zmniejszenie dolegliwości bólowych (ciepło podnosi próg odczuwania bólu)
-zwiększenie ukrwienia skóry
-wprowadzenie w stan spokoju i relaksu
Jest szczególnie polecany w okresie jesienno/ zimowym i jako idealny prezent, nie tylko dla bliskiej osoby, ale również jako np.premia dla pracowników za dobrze wykonaną pracę.

Zabieg antycellulitowy bańką chińską

Oprócz przyspieszenia krążenia krwi i przemiany materii (właśnie to powoduje spalanie tkanki tłuszczowej) także doskonale relaksuje, uspakaja i odpręża. Zaleca się go także osobom zestresowanym, zmęczonym i prowadzącym siedzący tryb pracy. Zabieg bańką chińską doskonale modeluje naszą sylwetkę; wystarczy już 5 zabiegów, by nadać ciału piękny, zdrowy i jędrny wygląd. Zabieg można wykonywać o dowolnej porze roku, ale wykonywany jest najczęściej w okresie wiosenno/letnim.Tylko sprawdzone i skuteczne metody!