Zabiegi antycellulitowe Icoone i Endermologii Facebook Zabiegi antycellulitowe Icoone i Endermologii Google+

Masaże Wrocław

Masaże w naszym gabinecie wykonywane są wyłącznie przez osoby z tytułem fizjoterapeuty, to daje gwarancję dobrze wykonanego masażu i profesjonalne podejście do tematu.

Z przyjemnością pragniemy poinformować, iż mamy możliwość wykonywania masaży WE DWOJE (równoległych) szczególnie polecany dla par.

masaż dla dwojga

W naszym Wrocławskim salonie wykonujemy masaż leczniczy, masaż relaksacyjny, masaż czekoladą, gorącymi kamieniami, masaż głęboki i inne. Aby przyspieszyć dobroczynne działanie masażu, po terapii możemy dodatkowo się wspomóc metodą kinesiotaping-u (plastry przyklejone na różnych częściach ciała często widziane u zawodowych sportowców).

Masaż klasyczny (leczniczy)

Jest to metoda terapeutyczna, której celem jest poprawa stanu psychofizycznego. Masaż ten przynosi wiele pozytywnych skutków dla organizmu, min.: obniża napięcie mięśniowe, działa przeciwbólowo, rozluźniająco, przyspiesza regenerację mięśni, poprawia ich jędrność i elastyczność, poprawia krążenie, zmniejsza przykurcze, niedowłady, poprawia ruchomość w stawach, odżywia tkanki, zapobiega zanikom mięśniowym, a także przyspiesza przemianę materii. Masaż klasyczny wykonywany jest bezpośrednio na ciele z użyciem środka ułatwiającego masaż tj. oliwka, krem do masażu, talku lub maści leczniczej.Jest to metoda polegająca na oddziaływaniu terapeutycznym na tkanki miękkie, w którym wykorzystuje się specjalistyczne techniki takie jak głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, wibracja. Masaż klasyczny wykonywać można również profilaktycznie poprzez działanie rozgrzewające lub rozluźniające. Przynosi wówczas ulgę spiętym i obolałym mięśniom. Masaż klasyczny może być wykonany w formie zabiegu całościowego lub częściowego, najczęściej wybierane partie to masaż pleców i karku.
Wpływ masażu na skórę:
– usuwa obumarłe komórki naskórka
– rozszerzenie naczyń krwionośnych
– lepsze odżywienie skóry
– przyśpieszenie wydalania produktów przemiany materii
Wpływ masażu na mięśnie:
– pobudzenie włókien mięśniowych
– zapobiega zanikom mięśniowym
– zaopatrzenie mięśni w tlen i substancje odżywcze
Wpływ masażu na stawy i aparat więzadłowy:
– zwiększona ruchomość i ukrwienie stawu
– zmniejsza ryzyko kontuzji
– lepsza wytrzymałość oraz elastyczność więzadeł
Wpływ masażu na układ krwionośny i limfatyczny:
– rozszerzenie naczyń krwionośnych
– ułatwiony odpływ krwi żylnej
-przeciwdziała obrzękom
więcej o masażu klasycznym »

Masaż relaksacyjny

Jest to naturalna metoda na rozładowanie stresu. Jest to najdelikatniejszy rodzaj masażu, gdzie wolne tempo oraz delikatny dotyk ma działanie uspokajające, wprowadzając w stan relaksu. Masaż relaksacyjny ma działanie pobudzające mięśnie i układ krążenia, likwiduje napięcie psychiczne oraz fizyczne, zapewnia rozluźnienie, regeneracje oraz odprężenie. Masaż relaksacyjny szczególnie przydatny jest po długotrwałym wysiłku fizycznym jak i psychicznym. Po masażu czujemy się odprężeni. Do olejku bazowego dodawane jest po kilka kropli olejków eterycznych, które oprócz wspaniałego aromatu mają także drogocenny wpływ na skórę i organizm
Działanie masażu relaksacyjnego:
– zmniejszenie napięcia mięśniowo- nerwowego oraz psychicznego, które spowodowane może być stresem, pracą
– likwidacja skutków stresu
– rozluźnienie napiętych mięśni
– poprawa krążenia, a także ciśnienia krwi
więcej o masażu relaksacyjnym »

Chiński masaż GUA SHA

masaż gua sha

Jest to leczniczy masaż wywodzący się z Medycyny Chińskiej.
GUA- oznacza skrobanie
SHA- czerwona wysypka, złe toksyny
Wykonuje się go płytką z rogu bawoła lub innego przyrządu o gładkich krawędziach. Pocierając nim określone miejsca na ciele usuwa się szkodliwe toksyny z organizmu poprzez usprawnienie krążenia krwi i limfy. Efekt leczniczy masażu polega na wytworzeniu się w czasie masażu lokalnego ciepła, co objawia się miejscowym zaczerwienieniem skóry. Dzięki temu dochodzi do pobudzenia i regeneracji chorych tkanek. Stymulowane są mechanizmy naprawcze organizmu, dostarczana jest większa ilość tlenu oraz substancji odżywczych.
Masaż GUA SHA pozwala uwolnić zastoje krwi, odżywić i dotlenić organizm. Ma działanie przeciwzapalne oraz przeciwbólowe.
Niemal natychmiast po zabiegu pacjent odczuwa ulgę w bólu.Przekrwienie skóry (SHA) utrzymywać się może od 2 do 5 dni.
Jak często należy wykonywać masaż Gua Sha?
– raz w tygodniu, przez pierwsze dwa razy
– raz na dwa tygodnie przez kolejne dwa tygodnie
– raz w miesiącu, ale tylko wtedy, gdy jest to konieczne
Przeciwwskazania do masażu:
– żylaki
– pękające naczynka
– przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
– ciąża
Masaż chiński Gua Sha wykonywać również można w obrębie twarzy. Ma działanie pobudzające skórę twarzy, pobudza zdolności uzdrawiania i regeneracji, co ujędrnia i podnosi całą twarz, a także redukuje opuchliznę.
Efekty jakie gwarantuje regularny masaż Gua Sha:
– zmniejszone cienie pod oczami
– zmniejszenie płytkich zmarszczek
– gładsza, zregenerowana skóra
– wyrównanie kolorytu skóry, promienny wygląd
– zmniejszenie opuchlizny twarzy
Cennik:
-30 minut- 50zł
więcej o masażu Gua Sha »

MASAŻ TKANEK GŁĘBOKICH

to terapia działająca na warstwach i piętrach tkanek, które nie są opracowywane podczas masażu klasycznego bądź masażu sportowego. Za pomocą masażu głębokiego można wpłynąć na stan napięcia mięśniowego i powięziowego (błona otaczająca mięśnie) oraz można korygować wady i leczyć dysfunkcje narządu ruchu. Masaż tkanek głębokich wykonuje się powoli, aby mięśnie miały czas na odpowiedź fizjologiczna i przystosowanie się do nowych warunków. Pożądane efekty zabiegu można zobaczyć już po pierwszym zabiegu.
Wskazania do masażu tkanek głębokich:
-przewlekły ból mięśniowy
-zmniejszona ruchomość stawów
-przykurcz ścięgien i mięśni
-zapalenie rozścięgna podeszwowego
-rwa kulszowa
-łokieć tenisisty, golfisty
-zespół bólowy kręgosłupa
-rwa barkowa
-napięciowe bóle głowy
-wady postawy
Bardzo szczegółowe informacje o technice w zakładce: nasze usługi/ fizjoterapia.
więcej o masażu tkanek głębokich»

DRENAŻ LIMFATYCZNY

Drenaż limfatyczny jest bardzo specyficznym rodzajem masażu. Jako jedyny, oddziałuje przede wszystkim na układ krwionośny, ale i na naczynia limfatyczne, których charakterystyczna funkcja i budowa determinują sposób wykonania tego zabiegu. Ze względu na płytkie ułożenie naczyń limfatycznych masaż ten jest przeprowadzany w powolny i delikatny sposób, ruchy masażysty są monotonne oraz nie ma tu urozmaiconych chwytów. Drenaż limfatyczny ciała jest stosowany u osób, które mają opuchliznę np., kończyn. Jest też pomocny do leczenia żylaków, ponieważ poprzez masaż jest regulowane ciśnienie tętnicze, a żyły które są ułożone pod skórą zostają udrożnione. Drenaż limfatyczny jest też ważny przy zabiegach wspomagających odchudzanie, ponieważ przyśpiesza usunięcie rozbitych komórek tłuszczowych, jako właśnie limfa, a nie krew odpowiedzialna jest za transport kwasów tłuszczowych w organizmie.więcej »

Masaż gorącym masłem shea

Masaż intensywnie regenerujący- o apetycznym zapachu soczystych winogron. Masaż idealny dla skóry suchej, potrzebującej wzmocnienia i regeneracji. Formuła preparatu została skomponowana na bazie maseł Shea i kakaowego oraz olejku winogronowego, które odbudowują barierę hydrolipidową skóry zapobiegającą utracie wody. Masaż Argan Shine- zabieg do skóry suchej i wrażliwej. Zawiera regenerujący olej arganowy , lekki i odżywczy olej bawełniany oraz naprawcze i wzmacniające skórę masło Shea. Ekstrakt z zielonej herbaty łagodzi podrażnienia , działa anty oksydacyjnie i przeciw starzeniowo.uspokajająco.więcej »

Masaż gorącymi kamieniami

masaz_kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami był znany już w starożytności. Naukowcy twierdzą, że technika masażu gorącymi kamieniami jest starsza niż akupunktura. Masaż leczniczy kamieniami opiera się na teorii przepływu energii przez organizm. W naszym ciele znajdują się ośrodki energii, zwane w jodze czakrami. Dawni lekarze chińscy i hinduscy opracowali szczegółowe mapy punktów energetycznych. Masaż gorącymi kamieniami pozwala na lepszy przepływ energii przez zmęczony lub chory organizm. Specjalne kamienie do masaży pobudzają także krążenie krwi i limfy w organizmie.
Masaż gorącymi kamieniami przeznaczony jest przede wszystkim dla osób przemęczonych, gdyż zabieg rozluźnia napięte mięśnie i stawy. Osoby potrzebujące głębokiego relaksu i odprężenia całego ciała szczególnie korzystają na terapii kamieniami, ponieważ rytuał masażu neutralizuje negatywną energię. Dzięki temu już w trakcie zabiegu człowiek odzyskuje dobre samopoczucie i równowagę psychiczną.
Co więcej, zabieg pozytywnie wpływa na cały układ krwionośny i limfatyczny, gdyż masaż gorącymi kamieniami ułatwia dopływ krwi oraz zmniejsza jej opór w tętnicach ułatwiając tym samym pracę serca.
Połączenie gorących kamieni bazaltowych z profesjonalnymi technikami masażu mają pozytywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu człowieka, pozostawiając ciało głęboko zrelaksowane i odprężone.
Masaż gorącymi kamieniami pomaga także w walce z cellulitem oraz ułatwia oddychanie skóry dzięki usuwaniu z niej szkodliwych toksyn.
Podstawę masażu kamieniami stanowi szerokie działanie na:
Skórę
-ułatwia oddychanie skórne
-poprawia odżywianie skóry
-przyspiesza obieg krwi i limfy w naczyniach skórnych
-poprawia jej elastyczność i jędrność, a co za tym idzie wygląd
-wspomaga redukcję cellulitu
Tkankę mięśniową
-zwiększa zdolność mięśni do pracy
-poprawia napięcie i elastyczność mięśni
-regeneruje po długotrwałym wysiłku fizycznym
Układ krwionośny i limfatyczny
-poprawia pracę układu krwionośnego i limfatycznego (gimnastyka naczyń)
-ułatwia odpływ krwi żylnej
-zmniejsza opór krwi w tętnicach
-ułatwia pracę serca
Układ nerwowy
-działa uspokajająco i relaksująco łagodzi objawy stresu
-Dodatkowo odpowiedni nastrój,
zastosowanie olejków eterycznych oraz odpowiednio dobrana muzyka wpływa kojąco na pacjenta, hamując działanie układu limbicznego zmniejszającego ogólne napięcie nerwowe. Obszerność oraz siła bodźca wpływają na wytworzenie dużej ilości enkefalin w centralnym układzie nerwowym. „Energia cieplna stanowi najsilniejszy przeciwbólowy i przeciwzapalny doraźny środek, a równocześnie najpotężniejszy dla wszystkich czynności ustroju, jakimi dysponuje fizykoterapia.”
MASAŻ KAMIENIAMI CAŁOŚCIOWY OBEJMUJE:
masaż grzbietu
masaż karku
masaż obręczy barkowej
masaż stóp
masaż kończyn dolnych
masaż klatki piersiowej i brzucha
masaż kończyn górnych
masaż stawów skokowych
Po masażu pacjent powinien odpocząć około 1h.
Efekty zabiegu:
-uspokojenie układu nerwowego
-łagodzenie objawów stresu i wyczerpania psychofizycznego
-głębokie przegrzanie organizmu
-poprawa napięcia i elastyczności mięśni
-zniwelowanie nadmiernego napięcia mięśniowego
-regeneracja po długotrwałym wysiłku
-zmniejszenie dolegliwości bólowych (ciepło podnosi próg odczuwania bólu)
-zwiększenie ukrwienia skóry
-wprowadzenie w stan spokoju i relaksu
Jest szczególnie polecany w okresie jesienno/ zimowym i jako idealny prezent, nie tylko dla bliskiej osoby, ale również jako np.premia dla pracowników za dobrze wykonaną pracę.
więcej o masażu kamieniami»

Masaż gorącą czekoladą (czekoladowy)

To ekskluzywny zabieg na ciało, cudownie oczyszczający i regenerujący. Gorąca czekolada działa na wszystkie zmysły, pobudza i odżywia skórę. Nie każdy wie, że czekolada jest nie tylko doskonałym środkiem na poprawienie nastroju, ale również zmniejszającym otyłość, redukującym cellulit oraz spowalniającym procesy starzenia. Masaż gorącą czekoladą poleca się w szczególności w okresie jesienno/ zimowym i jako idealny prezent. Po masażu można skorzystać z prysznica, który jest w gabinecie zabiegowym.więcej o masażu czekoladą»

Masaż bańką chińską

Oprócz przyspieszenia krążenia krwi i przemiany materii (właśnie to powoduje spalanie tkanki tłuszczowej) także doskonale relaksuje, uspakaja i odpręża. Zaleca się go także osobom zestresowanym, zmęczonym i prowadzącym siedzący tryb pracy. Masaż bańką chińską doskonale modeluje naszą sylwetkę; wystarczy już 5 zabiegów, by nadać ciału piękny, zdrowy i jędrny wygląd. Zabieg można wykonywać o dowolnej porze roku, ale wykonywany jest najczęściej w okresie wiosenno/letnimwięcej »

Masaż miodem

Odżywczy masaż miodem pozwala oczyścić skórę…i głębsze jej warstwy z toksyn nagromadzonych w organizmie. Miód działa podobnie do peelingu, oczyszcza skórę otwierając jej pory sprawia zatem, że lepiej oddycha jest bardziej dotleniona, odżywiona. Masaż miodem pobudza krążenie limfy oraz krwi, może mieć również zastosowanie w walce z cellulitem rozbija złogi tłuszczowe i pomaga je usunąć z organizmu.więcej »

Masaż pałeczkami bambusowymi

Masaż bambusem wykonywany jest za pomocą specjalnych pałeczek bambusowych, jest do zabieg modelujący sylwetkę, antycellulitowy, ale również poprawiający elastyczność, jędrność skóry i mięśni, uwalnia od nadmiernego napięcia i ułatwia odpływ krwi żylnej.. Zabieg rozpoczyna się od wstępnego masażu całego ciała oliwą, następnie rozpoczynamy masaż pałkami bambusowymi. Małych pałeczek bambusowych używa się do stymulowania punktów refleksologicznych na stopach i dłoniach. Masaż zakończony jest delikatnym muskaniem bambusowymi miotełkami. Należy do grupy masaży relaksacyjnych.więcej »

Szanowni Państwo uprzejmie informujemy, iż od sierpnia jesteśmy również dostępni w Opolu przy Kołątaja 19 zapraszamy!